2011. szeptember 15., csütörtök

Rózsaszín csekk kitöltése , belföldi postautalvány kitöltése

 Belföldi postautalvány kitöltése:
Számlakiegyenlítés Belföldi postautalvánnyal, köznapibb nevén "rózsaszín csekkel"
Amennyiben egy adott számlánkat (vagy bármilyen fizetési kötelezettségünket) nem tudjuk "sárga postai csekken" teljesíteni, mert a számlát kibocsátó a számlához nem mellékelt csekket, ám mégsem szeretnénk bankszámláról kiegyenlíteni (mert pl. nem mi vagyunk fizetésre kötelezettek, vagy a postai befizetés megfelelő, de a "sárga postai csekket" elvesztettük), akkor a kötelezettség a postán kapható "rózsaszín csekkel", hivatalos nevén "Belföldi postautalvánnyal" is befizethető. Az utalványon a címzett földrajzi címe helyett írjuk rá a címzett nevét, a település nevét és a címzett bankszámlaszámát és a számláját vezető bank nevét. Az irányítószám minden esetben 1910 legyen!

Ezt a befizetési módot egyes bankok korlátozhatják, ezért a bankszámlaszám első 3 számjegye alapján azonosítsuk be a bankot és érdeklődjünk, hogy a Belföldi postautalványról történő befizetés a bankszámlára lehetséges-e! Jelenlegi ismereteink szerint a Citibank az egyetlen, mely nem fogad ilyen befizetéseket. A bank a számlaszám első három számjegyéből a "Ha azonnali átutalásra van szükségünk - bankok azonosítói a számlaszámokban" fejezet "Átutalás helyett aznapi befizetés - bankok azonosítói a számlaszámban" részében leírtak szerint azonosítható.
Ne feledjük, hogy ebben az esetben fizetnünk kell a pénz feladásáért (ellentétben a "sárga postai csekkel", ahol a kedvezményezett fizeti a díjat a postának).

Kitöltési útmutatók a Belföldi postautalvány elején és hátulján:



Példa a kitöltésre a Belföldi postautalvány elején és hátulján (a minta a Bankkártya Kft. telefonszámlájának befizetésére vonatkozik):



Ez a cikk innen lett átmásolva, köszönet nekik:
http://www.bankkartya.hu/?oldal=hatter_egyebfiz_rozsaszin

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése